PROJELER

PROJELER

ÖLÜM TUZAĞI

Sahne Sanatları,Tiyatro

Açıklama:

Ira Levin imzalı metin; en iyi tiyatro oyunu dalında Edgar Ödülünü alan, Broadway' de en uzun süre sahnelenen gerilim- komedi tiyatro oyunu rekoruna sahip efsane  "Deathtrap"; Ölüm Tuzağı adıyla Gate Production yapımı olarak sahnelerde...

 

TİYATRONUN KÖKLÜ İSİMLERİ BU OYUNDA BULUŞUYOR!

 

Kusursuz kurgusuyla tüm dünyada kapalı gişe sahnelenen oyunun Türkiye' deki kadrosunu; sinema, televizyon ve tiyatro dünyasının usta, ödüllü isimleri; Metin Coşkun, Mine Tüfekçioğlu ve Ayşe Kökçü, Altuğ Görgü, İsmail Dündar oluşturuyor. 

İra Levin tarafından ustaca yazılan metnin çevirisi Hilal Arslangiray Kazanbal' a ait. Yönetmenliğini Altuğ Görgü ve Genel Sanat Yönetmenliğini  Ahmet Kazanbal üstleniyor..

 

Oyun Hakkında:

Tüm dünya bir sahne ve orada tanıştığımız herkesin de bir rolü var ise tiyatroda böyle bir dünya nasıl temsil edilir? Hayat zaten bir sahneyken o hayat nasıl sahnelenir? İç dünyanıza cesaretle ayna tuttuğunuzda ne görürsünüz? 

Ölüm Tuzağı; hayatın bir yansıması... Oyunun içinde sürpriz yumurtadan çıkan başka başka olayların hayran bırakan, akılları zorlayan kurgusu... 

 

Tek perde - Gerilim - Komedi

 

Yazan: Ira Levin

Çeviren: Hilal Arslangiray Kazanbal

Yönetmen: Altuğ Görgü

Genel sanat yönetmeni: Ahmet Kazanbal

Işık: Gökhan Gülçebi

Dekor uygulama: Set Dec

Dekor tasarım: Gate

Yapım Koordinatörü: Melih Özen

Yapım asistanı: Gizem Köroğlu, Tılsım Tüfekçioğlu 

Yapım: Gate Production 

 


geri