Loading...

BİZ

SEREN AKYOLDAŞ

AVRUPA KOORDİNATÖRÜ - SOLİST

Seren Akyoldaş, küçük yaşta piyano ile başladığı müzik eğitimine, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Şan Bölümü'nde Ayşe Sezerman ile devam etti.

2007'de "Jugend Musiziert" yarışmasında 2.lik kazandı. Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat-Tarih çift ana dal programının ardından, tarih masterını ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı bitirip,2009'da, Floransa'ya yerleşti. European University Institute'da tarih doktorası ile eş zamanlı olarak, Scuola di Musica di Fiesole'de Tiziana Tramonti ile şan eğitimini sürdürdü. Luciana Serra, Gianni Fabbrini ile repertuvar çalıştı.Kuruluşundan Temmuz 2014’e dek A Capella Boğaziçi’nde soprano olarak görev yaptı. Grup, 2005 yılında Kerem Görsev prodüktörlüğünde ilk albümünü çıkardı ve a capella caz alanında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Aynı yıl içerisinde, DMC Jazz Label bünyesinde Tori Amos, Charlie Haden, Dianne Reeves ve Elvis Castello gibi dünya yıldızlarının da bulunduğu 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali albümünde yer aldı. 2014 yılında Equinox Music etiketiyle çıkardığı ikinci albümü “Eurasian Tales” dinleyicileriyle buluştu. 

Bugüne dek bir çok belgesel, film ve reklam filmi seslendiren Akyoldaş, son olarak 2015 yılında Venedik Film Festivali’nde galası gerçekleştirilen Fabrizio Favilli’nin Andrea Portera tarafından bestelenen Villa Triste’nin soundtrackinde yer aldı.

İtalya ve Almanya başta olmak üzere ABD'de, Belçika, Hollanda,Polonya,Avusturya, Macaristan, Gürcistan, Arnavutluk,Karadağ, Fas, Mısır'da konserler, lied resitalleri, temsiller verdi.
Estate Fiesolana, Florence-Italy, Green Music Festival, Arezzo-Italy, JAM-Podgorica Jazz Festival-Montenegro, Uluslar arası Batum Klasik Müzik Festivali, Uluslararsı Apolonia Caz Festivali, Tiran Caz Festivali, Vokaltage Wolfenbüttel, Sieur Duluth Summer Arts Opera Festival/Minnesota-USA, MusicATeneo/Bologna, Uluslar arası Istanbul Caz Festivali, Uluslararası Ankara Caz Festivali, Bodrum Caz Günleri benzeri pek çok prestijli festivalde solist olarak sahne aldı. 

15. ve 16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin Koordinatörlük görevini üstlendi. Çağdaş müzik tutkunu olan Akyoldaş, sayısız çağdaş eserin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi.
MAIN OFFICE
Emek Mh. Ordu Cd. Kentlife Sitesi A1-1 Blok D:11 Sancaktepe / İSTANBUL

+90 551 974 65 25

info@gateproduction.net
ANADOLU KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Selçuk Bey Mah. 696 Sok. No: 9 Kat:1-2-3 Merkezefendi Denizli