Loading...

BİZ

HİLAL ARSLANGİRAY KAZANBAL

YAPIMCI - SANAT YÖNETMENİ - OYUNCU

İstanbul doğumlu olan Hilal ARSLANGİRAY; Üniversite öncesi eğitimlerini İstanbul’ da tamamladı. 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İng.Turizm İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Amerika’ da University Of California University Extension,Davis - Intensive English ardından UCD Administration bölümlerinden mezun olduktan sonra UCLA SCHOOL OF THEATER, FILM AND TELEVISION- Acting Fundamentals- Introduction to Theater- History of American Musical Theater, dallarında da eğitim görerek eğitimlerine devam etti. Dialog Anlatım İletişim ve Diksiyon Okulu’nda iletişim, seslendirme ve diksiyon eğitimlerini tamamladı.  

Amerika da ki eğitim hayatından önce "Miss Turkey" tacına sahip oldu. 

İş hayatı; Türkiye Güzeli seçilmesinden önce oyunculuk ve sunuculuk üzerine şekillenmeye başlamıştı. Tacından sonra da bir çok uzun soluklu dizide; başrollerde rol aldı. Bunlar Fırtınalar, Mirasyediler, Oyun Bitti, Eltiler, Sıcak Saatler, Hesabım Bitmedi, Marziye.  

Sunuculuk kariyeriyse; A'dan Z'ye Magazin,  Sizin Seçtikleriniz, Gecenin Rengi (Canlı Yayın-Show Eğlence), Airport (Haber Aktüalite)  ve sayısız özel davet ve event sunuculuğu ve moderatörlüğüyle devam etti.

Reklam filmleri ve marka yüzü olarak Solo Peçete, Bingo Matik, Maisonette, Marshall Boya gibi markalarla çalıştı. 

Milliyet Gazetesi ekinde 3,5 yıl köşe yazarlığı yaptı. 

Gate'in ortağı olarak Sahne Sanatları, Akademi ve Prodüksiyon dallarında da büyümesine büyük ölçüde katkı sağlamış, yaratıcı ve eğitici takım liderleri içinde yer almayı sürdürerek kariyerine devam etmektedir. Bir Gate Sahne Sanatları prodüksiyonu olan dev Müzikal Animals'ın Sanat yönetmenliğini üstlenmiştir. Şu an yeni sanat sezonunda izleyicisiyle buluşacak  olan Shine Musical için çalışmalarına devam etmekte ve eş zamanlı sinema projeleri çalışmalarını sürdürmektedir.
MAIN OFFICE
Emek Mh. Ordu Cd. Kentlife Sitesi A1-1 Blok D:11 Sancaktepe / İSTANBUL

+90 551 974 65 25

info@gateproduction.net
ANADOLU KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Selçuk Bey Mah. 696 Sok. No: 9 Kat:1-2-3 Merkezefendi Denizli